Proč si pořídit betonový oboustranný plot
„Co není na očích“ – možná, že i vy budete znát toto rčení, které naznačuje, že cokoli je lidem na očích, to bývá předmětem diskusí, ale i různých nesvárů, závisti, pohrdání, urážek, nenávisti atp. Zjednodušeně řečeno, pokud nemají lidé žádný zrakový podnět, nemají se také o čem bavit. Ve vašem případě je to výhodné například tehdy, máte-li betonový oboustranný plot, a není přes něj vidět. Nikdo zvenčí pak neví, co je za ním, leda že by se na něj vyšplhal, ale to je docela málo pravděpodobné v situacích, kdy vás kolemjdoucí osobně neznají, a kromě náhodného pohledu nemají důvod vám lézt na pozemek.
Nepotřebujete fasádu – když stavíte zídku z cihel, a záleží vám na jejím vzhledu, zpravidla ji necháte omítnout nebo alespoň obložit dřevem či jinak povrchově upravit. U oboustranných betonových plotů to není třeba, protože povrch je z obou stran ozdobný již sám od sebe. Jednotlivé díly se odlévají do speciálních forem a ty mají různé povrchy, imitující dřevo, kámen, geometrické obrazce apod.
Zabezpečení před hlukem a prachem – prachové částice z ulice a hluk bývají silným stresovým faktorem zejména ve městech či v oblastech se silnějším automobilovým provozem, anebo u průmyslových zón. Nenechte se převálcovat něčím, čemu se dá zabránit nebo co lze alespoň výrazně omezit. Betonový plot je v tomto směru přínosem.
Neutečou vám zvířata ani děti – máte doma neposedná batolata či malé děti, které už umí chodit, ale stále jsou závislé na rodičích? Anebo máte psa, slepice, králíky, morčata a jiná zvířata, která potřebujete uchránit od okolního prostředí? Pak je betonové oplocení dobrou volbou. První vrstva desek, která vytváří základový sokl, se dá navíc umístit pod úroveň země do hloubky cca do 20 centimetrů, čímž zabráníte zvířatům v podhrabávání, jak zvenčí k vám, tak i od vás směrem ven.